Polecamy...

Tajniki mycia wyciskarek

10 Luty
2016

Wyciskanie soku przy użyciu wyciskarki to oczywiście przyjemność tak jak picie takiego soku. Ale są też gorsze tego strony a więc konieczność mycia takiej wyciskarki. Niestety takie mycie będzie niezbędne. Warto wiedzieć jak wyciskarkę myć, by to wszystko przebiegało sprawnie i nie zajmowało nam wiele czasu.

Mycie wyciskarki

DLA NASZEGO ZDROWIA – resztki jedzenia będą się psuć i zaczną się rozwijać bakterie, które staną się dla naszego zdrowia niebezpieczne. Wyciskanie soku w takim niemytym sprzęcie sprawi, że bakterie będą w naszym soku.

DLA ZDROWIA WYCISKARKI – resztki soku będą zasycha w urządzeniu i zacznie się tworzyć osad, który będzie po prostu niszczył nasze urządzenie.

DLA LEPSZEJ WYDAJNOŚCI – jeśli nie będziemy dokładnie myli urządzenia to trzeba się liczyć z tym, że sito będzie się zatykało a to oczywiście z czasem sprawi, że wydajność urządzenia będzie mniejsza. Nie ma na rynku takich urządzeń, które nie wymagają mycia. Nawet ta najdroższa na rynku wyciskarka będzie wymagała rozłożenia na części i mycia. Dlatego nie ma inne opcji. Wyciskarki nie nadają się do mycia w zmywarce, ponieważ posiadają gumowe uszczelki, które mogą być zniszczone pod wpływem gorącej wody i detergentów. Dodatkowo w zmywarkach nie da się umyć wszystkiego bardzo dokładnie nawet w tych trudnodostępnych miejscach i dlatego właśnie zmywarka nie będzie w stanie skutecznie poradzić sobie z naszym urządzeniem do produkcji domowych soków.

Zasady konserwacji wyciskarki Korzystnym rozwiązaniem w przypadku wyciskarek jest specjalna funkcja płukania. Jest to element, który będzie wstępnie oczyszczał urządzenie, ale nie zastąpi normalnego mycia. Modele pionowe często mają funkcje płukania na biegu. Dzięki temu nadmiar miąższu będzie można z urządzenia skutecznie wypłukać. Niestety takie płukanie jest tylko pobieżne i nigdy nie będzie wystarczające. Wybierając wyciskarkę, zwróć uwagę na łatwość mycia… jeśli wybieramy dla siebie jakieś urządzenie do wyciskania soku warto sprawdzić jak będzie potem wyglądało mycie.

Wyciskarki, które są doskonałe, mogą jednak być trudne do czyszczenia i wtedy się nie sprawdzą. Chodzi o to, by przez trudne mycie nie zniechęcić się do przygotowywania soku. Wtedy bowiem zakup w ogóle nie będzie miał sensu, ponieważ taka wyciskarka nie będzie przez nas wykorzystywana a nie o to przecież chodzi. Warto więc sprawdzać opcje mycia oraz możliwości jakie daje nam urządzenie. Łatwość mycia sprawi, że sprzęt lepiej się wykorzysta.

Autor

Martyna Dąbrowska

Dietetyk, trener personalny.

To może Cię zainteresować