Polecamy...

Hurom GD

5 Luty
2016

Hurom GD to urządzenie, które ogólnie określa się jako wyciskarkę do soków, ale można powiedzieć, że to sprzęt jakby wielofunkcyjny, który poza robieniem soku wykona również inne zadania. Gdy chcemy mielić pieprz, sól czy mięso, to urządzenie da nam taką możliwość. W sprzęcie mamy także specjalne nakładki, dlatego można przygotowywać w nim makaron różnego rodzaju. Jeśli chcemy przygotowywać pałeczki chlebowe to Hurom GD poradzi sobie bezbłędnie. Kluczem jest założenie odpowiedniej końcówki. Myślę, że dla wielu miłośników kawy wielką zaletą urządzenia będzie możliwość mielenia kawy. Świeżo mielona kawa oczywiście smakuje doskonale i pewnie wiele osób wypije ją z przyjemnością.

Można więc powiedzieć, że Hurom GD to urządzenie rzeczywiście doskonałe, którego możliwości są praktycznie nieograniczone. Zanim jednak można było powiedzieć coś dokładniej o tym urządzeniu i określić jego przydatność musiały być przeprowadzone odpowiednie testy. Na początek poszły pomarańcze, z którymi sprzęt poradził sobie całkiem dobrze i z dwóch sztuk wycisnął prawie dwie szklaneczki soku. Następnie jabłka i tutaj również pozytywne odczucie, ponieważ sok był szybko przygotowany i było go całkiem sporo. Jabłka aby można było je wrzucić do urządzenia muszą być krojone w ósemki, ponieważ otwór wlotowy nie jest szczególnie duży. Potem twardsze warzywa i tutaj marchewka i buraki. Oczywiście również krojenie warzyw i dopiero następnie przygotowanie soku. Tutaj trwało to nieco dłużej, ale to oczywiste ze względu na twardość warzyw. Ilość przygotowywanego soku - zadowalająca.

Na koniec zielone warzywa oraz trawy pszeniczne i tutaj chyba największe pozytywne zaskoczenie, ponieważ urządzenie poradziło sobie naprawdę bardzo dobrze i przygotowało dużą ilość smacznego soku. Konsystencja była bardzo dobra a jednocześnie na sok nie trzeba było czekać bardzo długo. Kolejne testy skierowane były już na pewne inne funkcje jakie daje nam urządzenie. I tak na początek poszło mielenie przypraw i mięsa. Urządzenie trzeba było umyć po uprzednio wyciskanych owocach, nie wrzuci się bowiem do sprzętu pieprzu, mięsa jeśli przed chwilą byłą tam pomarańcza, marchew czy burak.

Zanim rozpoczęło się mielenie urządzenie było oczyszczone i wysuszone. Nie zajmuje to wiele czasu a jak już nabierze się wprawy to będzie szło bardzo szybko. Przyprawy zostały zmielone bardzo dokładnie. Efekt był naprawdę zadowalający, ponieważ wszystko było zmielone równomiernie a o to bardzo trudno w wielu młynkach. Z tego co podaje producent urządzenie poradzi sobie sprawnie ze wszystkimi rodzajami przypraw, dlatego można je rzeczywiście w różny sposób wykorzystać. Na sam koniec zostało mięso, tak by znów nie trzeba było myć urządzenia. Tutaj również urządzenie poradziło sobie sprawnie i mięso było dobrze zmielone.

Czy Hurom GD zagniecie ciasto? Ostatni krok, który został to przygotowanie makaronu. Wielką zaletą będzie to, że nie trzeba przygotowywać sobie samemu ciasta, ponieważ to również wykona za nas urządzenie i jak ciasto będzie zagniecione będzie można przez dopasowane końcówki przygotowywać sobie wybrany makaron. Sprzęt sprawnie sobie poradził i udało się przygotować kształtny makaron. Testy przebiegły więc doskonale i można powiedzieć, że Hurom GD to urządzenie doskonałe, które powinno przypaść do gustu wszystkim, którzy szukają wielofunkcyjnego, sprawnie działającego sprzętu.

Autor

Martyna Dąbrowska

Dietetyk, trener personalny.

To może Cię zainteresować