Polecamy...

Praktyczne porady dla użytkowników wyciskarki

12 Luty
2016

Jakie owoce i warzywa należy kupować?

Jeśli zastanawiamy się jakie owoce używać w swoim urządzeniu to najlepiej będzie się decydować na te produkty, które akurat mają swój sezon. Najlepiej kupować nasze rodzime produkty, ponieważ wtedy mamy pewność, że są zebrane dojrzałe i świeże. Na pewno idąc do sklepu warto sprawdzić jak owoce wyglądają oraz jak pachną. Bardzo często właśnie intensywny zapach owoców to taki znak, że są one świeże i warto się na nie zdecydować. Na pewno nie ma sensu kupowanie na szybko owoców. Warto zobaczyć co mają w sprzedaży różne stragany, tak by dało się porównać proponowane owoce. To zawsze najlepsze rozwiązanie, ponieważ łatwiej nam będzie ocenić, gdzie produkt jest najlepszy. Oczywiście unikamy wszystkich plam pleśni na owocach, czy obić.

Nie kupujemy owoców, które wyglądają na takie, które zbierane były jako owoce spady. Takie owoce, które wyróżniają się wyglądem, też nie będą najlepszym rozwiązaniem, najlepiej wybierać naturalny wygląd, ani brzydki ani szczególnie piękny. Jeśli nie wiemy co wybrać czy owoc jest dojrzały powąchajmy go i dotknijmy. Niektóre owoce powinny być miękkie, gdy będą dojrzałe. Raczej kupować powinno się te owoce, które są luzem a nie te już gotowe, pakowane, ponieważ w tych pakowanych często umieszcza się jakieś gorsze owoce, by się ich pozbyć. Jeśli po podniesieniu torby z owocami wydaje się, że jest ona dość ciężka jak na ilość owoców, które się tam znajdują to na pewno będzie znak, że wybór był dobry.

Porady dla użytkowników wyciskarki.

Jakie owoce można wkładać do wyciskarki Do wyciskarki używać się powinno wyłącznie świeżych owoców i warzyw. Przechowywanie ich sprawia, że wysychają i soku będzie tam mniej. Warto także mieć świadomość, że taki naturalny sok nie ma sklepowej konsystencji. Powinien być gęstszy a jednocześnie bardziej esencjonalny. To jednak sprawia, że taki sok jest zdrowszy. Struktura owoców zawsze się zmienia, jeśli będzie się je przechowywało, dlatego lepiej będzie tego unikać. Warto decydować się na taki sok, który jest wyciskany w ramach wolnych obrotów. Jest taka zasada, która mówi, że im wolniej wyciska się sok tym zdrowszy będzie przygotowany napój.

Jeśli chcemy starannie wycisnąć sok i oczekujemy po wykonaniu zadania suchego miąższu to będzie warto nieco drobniej pokroić wszystkie owoce czy warzywa, które są przeznaczone na sok. Jeśli wyciskamy zieleninę to warto ją namoczyć przez noc zanim będzie obrabiana, wtedy soku będzie więcej. Po miękkich owocach wrzucamy kilka twardszych, dzięki temu nie będzie problemu z tym, że wyciskarka będzie się zapychać. W czasie homogenizacji i mielenia dla uzyskania doskonałych efektów warto przeprowadzić surowiec przez urządzenie dwa razy. To powinno sprawić, że ostatecznie efekty pracy będą lepsze i przygotowane produkty powinny w 100% spełnić nasze oczekiwania co do ich jakości, smaku.

Autor

Martyna Dąbrowska

Dietetyk, trener personalny.

To może Cię zainteresować